10 مورد از مشکلات رایج تلویزیون سونی

10 مورد از مشکلات رایج تلویزیون سونی

هدف از گرد آوری این مقاله مروری بر مشکلات تلویزیون سونی است  که ممکن است اغلب کاربران با آن رو به رو باشند. همان طور که می دانید انواع تلویزیون ها ی ال سی دی و ال ای دی از پر کاربرد ترین لوازم خانگی به شمار می روند. استفاده از تلویزیون ها تنها به منازل محدود نشد و امروزه در هتل ها و شرکت ها، راه آهن و… هم شاهد استفاده از این دستگاه هستیم. استفاده های مکرر از تلویزیون و عدم کاربری درست از این دستگاه باعث بروز مشکلات بسیاری برای آن می شود. در ادامه به بررسی چندین نمونه از مشکلات تلویزیون سونی می پردازیم.

به یاد داشته باشید کارکرد صحیح تلویزیون به عملکرد و هماهنگی درست قطعات آن وابسته است. در صورتی که هر کدام از این قطعات با مشکل رو به رو شوند عملکرد تلویزیون با مشکل مواجه می شود. در صورتی که با یکی از مشکلات زیر مواجه شدید در اولین فرصت به واحد تخصصی  تعمیرات تلویزیون  سونی  مراجعه کنید.

10 مورد از مشکلات رایج تلویزیون سونی

آشنایی با رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون سونی که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند، خاموش و روشن شدن دستگاه است. البته این ایراد منحصر به تلویزیون های سونی نیست و تمامی مدلها و برندهای این دستگاه را شامل می شود. از کار افتادن مدار استندبای، خرابی مین برد، از کار افتادن آی سی پاور، کیفیت پایین کابل ها و ویروسی شدن تلویزیون، دلایل اصلی خاموش و روشن شدن تلویزیون های سونی و دیگر برندها محسوب می شوند.

تیم تعمیرات تلویزیون سونی پس از بررسی دستگاه و شناسایی قطعه یا قطعات آسیب دیده، آن را ترمیم یا تعویض می کنند. در صورت ویروسی شدن هم با اقداماتی مثل ریستارت کردن تلویزیون می توان مشکل را برطرف کرد.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی چیست؟

یکی از عیوب متداول تلویزیون‌های سونی، خاموش شدن ناگهانی  است. یعنی بدون آن که کاربر دکمه پاور را فشار دهد، دستگاه خاموش می شود. خرابی مین برد یا فرسودگی اجزاء این قطعه، استفاده از کابل HDMI نامرغوب، فلش مموری ویروسی، خرابی آی سی برد پاور و نوسانات برق، دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی به شمار می روند. برای رفع این مورد از مشکلات رایج تلویزیون SONY، قطعات ذکر شده بررسی و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض می گردند.

روشن نشدن تلویزیون سونی براویا

گاهی تلویزیون روشن نمی شود و کاربر را نگران می کند. در این شرایط بهتر است اول دستگاه را با دکمه خاموش و روشن روی آن امتحان کرده و یا کنترل را امتحان کنید. همچنین یک بار برق را قطع و وصل کرده و کابل ها را چک کنید تا مطمئن شوید که این بخش ها ایرادی ندارند.

اگر مشکل حل نشد، ممکن است مین برد یا برد پاور از کار افتاده و یا حتی سوخته باشند. برای  عیب یابی تلویزیون سونی  در این شرایط از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا مشکل روشن نشدن تلویزیون سونی براویا به صورت تخصصی برطرف شود. روشن نشدن یکی از مشکلات نه چندان رایج تلویزیون است که دلایل مختلفی داشته و باید حتما توسط تعمیرکاران مجرب، بررسی و ترمیم گردد.

5 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

اگر از تلویزیون های crt سونی استفاده می کنید، بد نیست بدانید که این مدلها دارای لامپ تصویر هستند. لامپ تصویر در تلویزیون‌های سونی، 3 تفنگ الکترونیکی دارد که هر کدام وظیفه تولید یکی از 3 رنگ اصلی را بر عهده دارند. با ضعیف شدن هر کدام از این تفنگ‌های الکترونیکی یا کاتدها، دو رنگ دیگر در نمایشگر غالب می شوند. یکی از مشکلات رایج تلویزیون سونی، پنج بار چشمک زدن است که نشان دهنده ضعیف شدن تفنگ‌های الکترونیکی در لامپ تصویر می باشد.

6 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

تعداد چشمک زدن تلویزیون سونی بیان کننده مشکل دستگاه است. اگر تلویزیون 6 بار چشمک بزند، یعنی بک لایت دچار ایراد شده است. بد نیست بدانید که بک لایت دارای تعدادی لامپ فلورسنت (بین 10 تا 18) است. با نیمه خراب شدن تعدادی از این لامپ‌ها مدارات پروتکتور فعال شده و ولتاژ این بخش را قطع می کنند. این مساله در بیشتر موارد، از طریق چشمک زدن نشان داده می شود. در منوی عیب یابی تلویزیون سونی می توان این مورد را مشاهده کرد.

4 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

چنانچه چراغ جلوی تلویزیون sony 4 بار چشمک می زند، به این معناست که برد درایور بک لایت و مین برد ایراد دارند. در این صورت بهتر است این قطعات هرچه زودتر ترمیم شوند تا مشکل برطرف شده و به دیگر بخش ها سرایت نکند. البته گاهی تیم تعمیرات تلویزیون سونی تشخیص می دهند که نیاز به تعویض مین برد یا حتی برد درایور بک لایت می باشد. در این صورت همکاران ما تنها از قطعات اورجینال در تلویزیون شما استفاده می کنند.

3 بار چشمک زدن تلویزیون سونی

به عنوان آخرین مورد از مشکلات رایج تلویزیون سونی باید به 3 بار چشمک زدن اشاره کنیم. معمولا این وضعیت نشان دهنده خرابی اجزاء برد پاور یا مین برد است. بهتر است در صورت تداوم چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی خود با یک تعمیرگاه معتبر تماس گرفته و تقاضای بررسی و تعمیر تلویزیون سونی در محل را داشته باشید.

نمایندگی تلویزیون سونی

نوار صورتی در بالای تصویر

در برخی موارد نیز کاربران به هنگام روشن کردن تلویزیون با یک نوار صورتی در بالای تصویر روبه رو می شوند. این نوار معمولا به قطر 10 سانت و در قسمت بالای تصویر نمایان می شود. در ابتدای بروز این مشکل نور تصویر ک شده و کاربران این نوار را مشاهده نمی کنند.

در صورتی که لامپ تصویر تلویزیون را تعویض کنید این نوار را به شکل پر رنگی مشاهده می کنید. در صورتی که بالای تصویر نواری به رنگ قرمز مشاهده کردید علت این مشکل را در بلاک نوری و آسیب دیدگی آن مشاهده کنید. لازم به ذکر است که تعویض لامپ تصویر و رفع این اختلال از عهده ی کاربران عادی خارج است و به تعمیرکار متخصص نیاز دارد.

لکه های رنگی در تلویزیون سونی

کارکرد مداوم تلویزیون ها یکی از دلایلی است که منجر به بروز لکه های رنگی در تلویزیون سونی می شود. این اختلال نیز یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی به شمار می رود. در صورتی که در گروه علاقمندان به تلویزیون ها هستید باید در آینده ای نزدیک شاهد وجود لکه های رنگی بر روی دستگاه خود باشید. این اتفاق زمانی رخ می دهد که از تلویزیون ها در طولانی مدت و بدون استراحت استفاده کنید. رفع این مشکل در مواردی به تعویض پنل تلویزیون نیاز دارد و گاهی هم با تعمیر توسط افراد حرفه ای این لکه ها از بین می روند.

قطع صدا

یکی از رایج ترین مشکلات تلویزیون سونی قطع صدای آن است . این مشکل در زمانی به وجود می آید که شما هیچ اختلالی در نمایش تصاویر تلویزیون مشاهده نمی کنید بلکه تنها صدایی از تلویزیون به گوش نمی رسد. در قدم اول به هنگام بروز  صدا نداشتن تلویزیون سونی  اتصالات و سیم ها را چک کنید. هر گونه اختلال در سیم ها زمینه ی قطع صدای تلویزیون را فراهم می کند. از دیگر مشکلاتی که در خصوص پخش صدای تلویزیون با آن رو به رو هستیم پخش صدا با تاخیر است به طوری که صدا با تصویر هماهنگ نبوده و دیر تر پخش می شود.

به هنگامی که تلویزیون با این مشکل مواجه شد بهتر است در قدم اول علت را در پاور دستگاه جستجو کنید. در صورتی که برای حل این اختلال اقدام نکنید مشکل به سیستم پخش هم سرایت کرده و اختلالات بیشتری را برای دستگاه به وجود می آورد. برای رفع این مشکل به واحد تعمیر تلویزیون مراجعه کنید.

منوی عیب یابی در تلویزیون سونی

شرکت سونی از معدود کمپانی هایی است که برای تلویزیون های خود سیستم عیب یابی خودکار طراحی کرده است. با این سیستم و مدار های موجود در آن مشکلات تلویزیون سونی از طریق چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون به کاربر اعلام می شود. در این سیستم امکان عیب یابی تلویزیون با توجه به تعداد  چشمک های چراغ تلویزیون  قابل شناسایی است . کاربران می توانند در صورت مشاهده ی این چشمک ها به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کرده و تناسب با تعداد چشمک چراغ، علت اختلال را پیدا کنند.

به این ترتیب امکان عیب یابی از تلویزیون سونی توسط خود کاربران امکان پذیر است. به یاد داشته باشید بهره مندی از سیستم عیب یابی خودکار تضمینی بر اعمال تعمیرات توسط کاربران نیست. به همین علت به هنگام مواجه شدن با چشمک زدن چراغ تلویزیون در اولین فرصت از تعمیرکار متخصص و حرفه ای کمک بگیرید.

منوی عیب یابی برای شناسایی مشکلات تلویزیون سونی بسیار کاربردی بوده  و برای کمک به  تعمیرکاران در خصوص ریشه یابی انواع عیوب سخت و پیچیده موثر است. این بخش از منوی داخلی در تلویزیون های سونی با فشار دادن پشت سر هم دکمه های DISPLAY   +    5      +   ( +VOL )   +    POWER ON قابل دسترسی است. در صورت فشردن کلید های ذکر شده منوی مربوط به عیب یابی را مشاهده خواهید کرد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون به منظور حمایت از مشتریان انواع تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و پلاسما سونی را تعمیر کند. در صورت بروز هرگونه اختلال در تلویزیون های خود می توانید به واحد تعمیرات تلویزیون مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

متخصصان حاضر در واحد تعمیرات تلویزیون سونی به دلیل آشنایی کامل با این دستگاه فرآیند تعمیرات را با کیفیت بسیار بالایی اعمال می کنند. تعویض قطعاتی مثل پنل، برد پاور، مین برد و … در تلویزیون در این واحد با جای گذاری نمونه های اورجینال انجام می شود. کلیه ی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات تلویزیون برای کاربران تضمین می شود.

نمایندگی مجاز سونی

نمایندگی مجاز سونی انواع محصولات سونی را به صورت اورجینال و همراه با ضمانت نامه ی معتبر به فروش می رساند. در صورتی که قصد خرید تلویزیون های سونی را دارید می توانید به نمایندگی مجاز سونی مراجعه کرده و تلویزیون مورد نظر خود را خریداری کنید.

ساعات کاری نمایندگی سونی شنبه تا چهار شنبه 8 الی 21، پنج شنبه ها 8 الی 18 و ایام تعطیل 9 الی 15 است. مشتریان گرامی می توانند در ساعات اعلام شده به نمایندگی رسمی سونی مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. واحد تعمیرات سونی تنها به تعمیر تلویزیون نیست بلکه تعمیرات انواع محصولات سونی در واحد های مجزا انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *