مهم ترین تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT

بررسی تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT؛ کدام بهتر است؟

مهم ترین تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT : کنسول های بازی روز به روز با پیشرفت هایی که در حوزه فناوری به دست می آید، جدید و حرفه ای تر شده اند و تنوع بالایی در بین این دستگاه ها وجود دارد. تنوع هم از نظر سبک طراحی و کیفیت دستگاه ها و هم از نظر قابلیت های بازی قابل توجه است. شرکت های بسیار بزرگی در زمینه تولید و طراحی انواع کنسول های بازی با هم به رقابت می پردازند که شرکت سونی یکی از شناخته شده ترین آنهاست. دو کنسول بازی پرطرفدار کمپانی سونی، کنسول های PS4 SLIM و PS4 FAT بوده که تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT بسیار قابل توجه است.

این دو مدل جزو کنسول های مشهور بازارند و با مقایسه PS4 SLIM با PS4 FAT کاربران می توانند مناسب ترین گزینه را برای خرید انتخاب کنند. سونی ابتدا PS4 فت را طراحی و رونمایی کرد و بعد از آن با تغییراتی که در این مدل اعمال کرد، PS4 اسلیم را روانه بازار کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی تفاوت پلی استیشن ۴ فت و اسلیم ببینیم که کدام کنسول بازی شرکت سونی گزینه بهتری است.

مهم ترین تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT

مهم ترین تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT

به صورت کلی برای مقایسه PS4 SLIM با PS4 FAT باید چندین جنبه را در نظر گرفت. قطعا مهم ترین شاخصه در تفاوت این دو کنسول بازی سونی، سبک طراحی آنهاست. ابعاد و اندازه های کنسول بازی اسلیم قطعا با فت متفاوت است. نوع پورت های به کار رفته در این کنسول ها نیز می تواند وجه تمایز بین آنها محسوب شود. میزان مصرف برق و انرژی، سبک طراحی کنترلر دستگاه، قابلیت های به کار رفته در آنها و قیمت از مهم ترین مواردی هستند که می توان به عنوان تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT در نظر گرفت.

پیشنهاد سایت: مشکلات رایج کنسول بازی سونی

مقایسه طراحی ظاهری PS4 SLIM با PS4 FAT

یکی از مهم ترین گزینه ها در تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT، تفاوت ظاهری این کنسول ها با یکدیگر است. در طراحی PS4، کمپانی سونی یک لایت بار جذاب را به کار برده است. این لایت بار در مدل اسلیم جذابیت بیشتری دارد و بر اساس جریان و نوع بازی که با دستگاه انجام می دهید، رنگ این لایت بار نیز تغییر می کند. کنترلر نیز در مدل اسلیم طراحی جذاب تری دارد، چراکه تاچ پد در این مدل باریک تر شده و در نتیجه بخشی از لایت بار در زیر تاچ پد نیز قابل مشاهده است.

در مدل اسلیم در مقایسه با مدل فت، طراحی کیفیت و کارایی بهتری دارد و با حذف دکمه لمسی و تغییراتی که در خروج دیسک بازی ایجاد شده است، استفاده از کنسول بازی راحت تر شده است. دکمه های فیزیکی که در مدل اسلیم به کار رفته کاربری راحت تری دارد. مدل اسلیم بسیار باریک تر است و طراحی جمع و جورتری دارد. با باریک تر شدن مدل اسلیم در مقایسه با مدل فت، وزن دستگاه نیز کمتر شده است.

بررسی تفاوت قابلیت های PS4 SLIM با PS4 FAT

مورد بعدی که می توان برای بررسی تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT به آن توجه کرد، تغییراتی است که در قابلیت های دو دستگاه ایجاد شده است. به صورت کلی تمامی ویژگی ها و قابلیت ها در مدل اسلیم در مقایسه با مدل فت به روزتر و ارتقا یافته تر است.

برای مثال قابلیت بلوتوث به کار رفته در این کنسول های بازی مدل اسلیم بسیار ارتقا یافته تر است. یکی از این تغییرات در بعد انرژی و مصرف برق است که در مدل اسلیم میزان مصرف برق بسیار کمتر از مدل فت شده است. کنسول بازی فت با بهره بردن از یک پچ از قابلیت HDR پشتیبانی می کند. در مدل اسلیم بدون نیاز به این پچ از قابلیت HDR پشتیبانی می شود. در مدل اسلیم پورت AUX حذف شده و ورودی USB آن ارتقا یافته است.

خواندن این مقاله پیشنهاد میشه : دسته های بازی کنسول سونی

مقایسه PS4 SLIM با PS4 FAT از نظر قیمت

در نهایت بحث قیمت در تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT مطرح می شود. قطعا با توجه به این که مدل اسلیم یک مدل جدیدتر و به روز شده تر نسبت به نسخه فت است، قیمت آن نیز بیشتر است. البته که کنسول بازی پلی استیشن 4 فت دیگر چند سالی است که تولید نمی شود و تنها دستگاه های دست دوم این مدل در بازار خرید و فروش می شوند. با این حال به صورت کلی کنسول بازی پلی استیشن اسلیم از نظر قیمت در مقایسه با فت گران تر است. قیمت نیز گزینه ای است که قطعا کاربران در مقایسه PS4 SLIM با PS4 FAT به آن توجه می کنند.

شباهت های PS4 SLIM با PS4 FAT

در کنار تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT، این دو کنسول بازی شباهت هایی نیز با هم دارند. برای مثال هر دو کنسول بازی به یک نوع CPU و GPU مجهزند و از این نظر تفاوتی بین آنها نیست. هم در PS4 SLIM و هم در PS4 FAT از یک رم 8 گیگابایتی استفاده شده است. دسته کنسول بازی مورد استفاده در هر دو کنسول بازی نیز مشابه هم است و هر دو دستگاه به دسته بازی مدل Dualshock 4 مجهزند. هر دوی این کنسول های بازی می توانند بازی های قبلی را نیز اجرا کنند و بازی هایی که برای هر دو دستگاه طراحی شده است، یکسان است.

کنسول بازی PS4 SLIM بهتر است یا PS4 FAT؟

با توجه به تمام مواردی که به عنوان تفاوت های PS4 SLIM با PS4 FAT به آنها اشاره شد، در جمع بندی باید ببینیم که کدام کنسول بازی می تواند برای خرید گزینه بهتری باشد؟ به صورت کلی اگر به قابلیت ها و کارایی دو دستگاه نگاهی بیاندازیم، نمی توان تفاوت چندانی را در عملکرد آنها مشاهده کرد و از نظر کارایی هر دو کنسول بازی در یک سطح عملکردی هستند.

مقایسه PS4 SLIM با PS4 FAT ممکن است از این نظر برای کاربران اهمیت داشته باشد که بخواهند به دنبال دستگاهی جمع و جورتر و سبک وزن تر باشند. در این صورت خرید PS4 مدل اسلیم به دلیل وزن کمتر و ابعاد کوچک تر می تواند گزینه بهتر و ایده آل تری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *