مشکلات رایج پلی استیشن 4

مشکلات رایج پلی استیشن 4

شناخت مشکلات رایج پلی استیشن 4 همچنین راه برطرف کردن این مشکلات برای کاربران این دستگاه لازم و اجباری است. پلی استیشن از جمله کنسول های بازی است که در بدو ورود با استقبال مردم رو به رو شد. کمپانی تولید کننده (سونی) در بازار رقابتی این روزها، دائم در تلاش بوده که کنسول بازی خود را با تغییرات و امکانات بیشتری وارد بازار کند و مشکلات سخت افزاری آن را به حداقل برساند.

در تولید PS4 که یک مدل استاندارد از سری تولیدات سونی است، مشکلات سخت افزاری در آن به حداقل رسیده است. امروزه دستگاه های الکترونیکی جای عموم ابزارهای مکانیکی را گرفته اند. هر دستگاه الکترونیکی در پس از مدتی دچار مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری شده و کاربر را برای رفع آن به تکاپو وا می دارد. در این مقاله به بررسی مشکلات رایج پلی استیشن 4 پرداخته ایم با ما همراه باشید

مشکلات رایج پلی استیشن 4

چگونه مشکلات رایج پلی استیشن 4 را حل کنیم؟

امروزه دستگاه های الکترونیکی به گونه ای طراحی شده اند که با بروز مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه به صورت خودکار نشانه یا خطایی بر روی صفحه به نمایش ظاهر میکند و کاربر را از مشکل و خطرات احتمالی آگاه می سازد. این موضوع در PS4 برای نمایش مشکلات رایج پلی استیشن 4 نیز این مساله صدق می کند.

پس عوامل زیر را در دستگاه خود جدی بگیرید. همانطور که قبلا گفته شد هر دستگاهی به مرور یا بر اثر عوامل مختلف دچار مشکل خواهد شد. ابتدا در نظر داشته باشید که اگر هنوز گارانتی دستگاه تمام نشده است بهترین کار مراجعه به نمایندگی است تا مشکل به صورت رایگان برای شما برطرف شود.

در غیر این صورت کاربران این دستگاه ابتدا باید مشکلات رایج پلی استیشن 4 را شناسایی کرده، ریشه ی آن را بیابند و اقدامات فردی و تعمیراتی را برای آن انجام دهند. اگر توانایی برطرف کردن یک مشکل را ندارند و یا حل ایراد نیاز به بررسی و واکاوی های یک متخصص دارد حتما از تکنسین های خبره ی نمایندگی تعیمرات پلی استیشن کمک بگیرند که توانایی بالایی در رفع این مشکلات دارند. در ادامه به صورت مختصر راه حل های بر طرف کردن مشکلات را بیان خواهیم کرد.

ناتوانی در اجرای بازی و خواندن دیسک

خطای مربوط به اجرای دیسک با CE-35486-6 یا CE-34878-0 نشان داده می شود. تنظیم دوباره ی چرخه ی پاور، حذف و نصب دوباره ی بازی، دوباره سازی پایگاه داده، نصب آخرین به روز رسانی، بازگرداندن سیستم به حالت اولیه ی خود یعنی تنظیمات کارخانه با پشتیبان گیری از اطلاعات خود می توانید این مشکل را بر طرف نمایید.  با ارورهای ps4 و روش های رفع آنها آشنا شوید.

خارج شدن خود به خود دیسک یا گیر کردن آن در دستگاه

یکی از مشکلات رایج پلی استیشن 4 می باشد که در برخی موارد به علت داغ شدن دستگاه قطعه ی پلاستیکی که مسئول خارج کردن دیسک است، متورم شده و دیسک را خود به خود از دستگاه خارج می کند. البته بیشتر این مشکل را از دکمه های لمسی می دانستند که سونی این دکمه را با دکمه ای مکانیکی تعویض کرد و مشکل را در مدل های بعد برطرف نمود.

قرار دادن کنسول به صورت عمودی، دیسک را دستی از دستگاه خارج کنید به وسیله ی خاموش کردن دستگاه و باز کردن پنل جلویی PS4، چرخه ی پاور را دوباره تنظیم نمایید با خاموش کردن کنسول و خارج کردن تمام کابل ها و نگه داشتن 30 ثانیه ای دکمه ی پاور.

روشن شدن چراغ چشمک زن آبی

این وضعیت از وجود مشکلی فنی حاد در بخش نرم افزار یا سخت افزار دستگاه خبر می دهد که هر چه زودتر نیاز به بررسی و برطرف کردن دارد. اگر مشکل در دستگاه وجود داشته باشد امکان بوت شدن صحیح آن وجود ندارد. در این وضعیت نوار ال ای دی با رنگ آبی شروع به چشمک زدن می کند تا جایی که دستگاه خود به خود خاموش شود.

به روز کردن فرم ویر تلویزیون، بررسی سلامت پورت HDMI، بررسی کابل HDMI، بررسی منبع تغذیه (اطمینان از سلامت کابل برق و ورودی آن به دستگاه پس از خاموش کردن PS4)، اطمینان از قرار گرفتن درست هارد درایو کنسول در جای خود پس از خاموش کردن دستگاه، ریست کردن کنترلر از طریق فشار دادن دکمه ی PS و نگه داشتن تا چراغ سیستم به رنگ نارنجی تغییر کند و فشار دوباره ی دکمه تا چراغ سفید شود به این ترتیب می توانید یکی دیگر از مشکلات رایج پلی استیشن 4 را برطرف نمایید.

مشکل کمبود فضا برای ذخیره سازی

فضای کافی برای ذخیره سازی بازی ها بدون حذف کردن بازی قبلی یکی از ویژگی هایی است که برای PS4 در نظر گرفته شده است. پلی استیشن 4 دارای فضای ذخیره سازی ترابایتی است تا یکی از مشکلات رایج پلی استیشن 4 یعنی کمبود فضا را بر طرف کرده باشد. البته با پیشرفته تر شدن بازی ها به تبع میزان حجم و فضای بیشتری را اشغال می کنند.

استفاده از هارد درایوهای اکسترنال از طریق USB، تعویض درایو داخلی پلی استیشن 4چرا که این کنسول از تمام درایو های 2.5 اینچی با فضای بالاتر از 160 گیگابایت پشتیبانی می کند. با این حال این وضعیت گارانتی دستگاه را از بین نمی برد. برای سیو بازهای خود می توانید از فضای ابری پلی استیشن پلاس استفاده کرده یا بازی را به یک فلش منتقل کنید.

اختلال در اتصال به شبکه ی PS4

این اختلال با خطاهای NW-31201-7 و WV-33899-2 نمایش داده می شود. از دسترس خارج شدن و خطاهای مربوط به شبکه با شماره ی CE-33991-5 به کاربر اطلاع داده می شود. در این وضعیت بهترین کار صبر کردن است تا اتصال صورت بگیرد. در صورت فعال بودن PSN و عدم اتصال، تنظیمات DNS را تغییر دهید، فرم ویر مودم را به روز رسانی نمایید.

کابل شبکه را جدا کرده دوباره وصل کنید، تنظیمات شبکه را پاک کرده دوباره مراحل وصل شدن را طی کنید. از طریق این راه ها می توانید بخش مهمی از مشکلات رایج پلی استیشن4 را برطرف کنید.

پورت و کابل HDMI

اشکال در این قطعات موجب می شود که خروجی صوتی و تصویری در تلویزیون ایجاد نشود. اگر کابل یا پورت HDMI درست به هم متصل نشوند و سیگنال های موجود را ارسال نکند به طور قطع امکان بازی وجود نخواهد داشت. اطمینان از عدم آسیب دیدگی پورت HDMI بر روی تلویزیون و کنسول بازی، بررسی سلامت کابل HDMI، در صورتی که مشاهده کردید قطعه ی فلزی داخل پورت HDMI از حالت خود خارج شده است می توانید با گیره یا هر ابزار دیگر آن را به حالت اولیه باز گردانید.

آسیب کلید های آنالوگ کنترلر دوال شاک 4

کلید آنالوگ این کنترلر از جنس پلاستیک نرم بوده و دائم در معرض خرابی و آسیب دیدگی است. استفاده از برچسب های ویژه نظیر GelTabz که هم کار با دکمه را راحت می کنند و هم مانع آسیب دیدن آن می شود.

روشن شدن چراغ چشمک زدن قرمز

(خط قرمز مرگ) یکی از مشکلات رایج پلی استیشن 4 می باشد که پس از روشن شدن دستگاه، نوار کناری آن در رنگ قرمز شروع به چشمک زدن می کند. هنگام روشن شدن چراغ قرمز ایکس باکس پس از سه صدای بیب دستگاه خاموش می گردد. بالا رفتن دمای دستگاه موجب روشن شدن این چراغ می شود. به طور کلی می توان حرارت بالای دستگاه را نشانه ای خرابی فن آن بدانیم.

خارج کردن PS4 از برق و استراحت دادن به کنسول، استفاده از دستگاه در محیطی مناسب با تهویه ی کافی، قرار ندادن کنسول روی فرش و سطوح مشابه، قرار دادن دستگاه به صورت عمودی نه از طرف قسمت مشبک آن. به این طریق می توانید بخش بزرگی از مشکلات رایج پلی استیشن4 را بر طرف کنید.

نمایندگی تعمیرات پلی استیشن

نمایندگی تعمیرات پلی استیشن دارای مدارک علمی و معتبر بین المللی برای تعمیرات پلی استیش و تعمیرات ایکس باکس یا تعویض قطعات این دستگاه ها می باشد. این نمایندگی با سال ها تجربه ای که از طریق تعمیر انواع مدل های این دستگاه به دست آورده است.

همچنین شرکت در کلاس هاس آموزشی که هر ساله برگزار می شود، توانسته است عنوان تواناترین و حرفه ای ترین واحد تعمیرات پلی استیشن را در ایران کسب کند. در این نمایندگی واحدهای مختلفی مشغول به کار هستند تا عموم نیاز های مردم را در زمینه ی مشاوره، فروش و تعمیرات برطرف کنند.

بخش فروش این نمایندگی علاوه بر فروش انواع مدل های پلی استیشن، خدمات پس از فروش و گارانتی های معتبر کمپانی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. اگر دستگاه شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است بهترین کار مراجعه به واحد تعمیرات این مرکز است چرا که با بررسی های کلی، ریشه ی مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه را در کوتاه ترین زمان یافته و پس اطلاع رسانی به شما، اقدامات لازم را در جهت بهبود و بازگشت سلامتی دستگاه انجام می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *