علت قطع شدن صدای تلویزیون سونی

علت قطع شدن صدای تلویزیون سونی موضوعی است که ذهن کاربران این دستگاه را به خود مشغول می کند. این مشکل می تواند به دلایل نرم افزاری و سخت افزاری باشد که در ادامه به شرح کامل هرکدام از این دلایل و راه حل های برطرف کردن مشکل خواهیم پرداخت. اگر شما هم از کاربران تلویزیون سونی هستید و با مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سونی رو به رو هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

علت قطع شدن صدای تلویزیون سونی چیست؟

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون سونی

قطع شدن صدای تلویزیون سونی می ‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در اینجا به چند دلیل رایج و راه حل های آن ها می پردازیم:

1. تنظیمات صدا:

 • میوت بودن تلویزیون: اولین و ساده ترین دلیل قطع شدن صدا، فعال بودن حالت بی صدا یا Mute است. دکمه Mute را روی ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید تا از فعال نبودن آن مطمئن شوید.
 • تنظیمات سطح صدا: ممکن است سطح صدا به طور تصادفی یا عمدی به صفر تنظیم شده باشد. سطح صدا را از طریق دکمه های مربوطه روی ریموت کنترل یا منوی تنظیمات تلویزیون افزایش دهید.
 • تنظیمات خروجی صدا: ممکن است خروجی صدا به طور اشتباه روی یک دستگاه خارجی مانند هدفون یا بلندگوهای خارجی تنظیم شده باشد. خروجی صدا را از طریق منوی تنظیمات تلویزیون به بلندگوهای داخلی تلویزیون تغییر دهید.

2. مشکلات مربوط به کابل ها و اتصالات:

 • کابل های صوتی: اگر از کابل های صوتی برای اتصال تلویزیون به دستگاه های دیگر مانند سیستم صوتی استفاده می کنید، ممکن است کابل ها آسیب دیده یا به درستی وصل نشده باشند. کابل های صوتی را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.
 • پورت های صوتی: ممکن است مشکل از پورت های صوتی تلویزیون باشد. پورت های صوتی را بررسی کنید و در صورت نیاز وجود خرابی سریعا اقدام به تعمیر آن ها کنید.

3. مشکلات مربوط به بلندگوها:

 • بلندگو های داخلی: اگر مشکل از بلندگو های داخلی تلویزیون باشد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.
 • بلندگو های خارجی: اگر از بلندگو های خارجی استفاده می کنید، ممکن است مشکل از خود بلندگو ها یا اتصالات آن ها باشد. بلندگو ها و اتصالات آنها را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.

4. مشکلات نرم افزاری:

نرم افزار تلویزیون: اگر نرم افزار تلویزیون شما به روز نیست، ممکن است مشکل از نرم افزار باشد. تلویزیون خود را به روز رسانی کنید.

برنامه های تلویزیون: گاهی اوقات مشکل از برنامه خاصی است که در حال تماشای آن هستید. برنامه را ببندید و دوباره باز کنید یا کانال را عوض کنید.

5. مشکلات سخت افزاری:

خرابی اسپیکر ها: یکی از دلایل سخت افزاری قطع شدن صدای تلویزیون سونی خرابی اسپیکر های دستگاه می باشد که در این صورت باید در اولین فرصت توسط تکنسین تعمیر تلویزیون سونی تعویض شوند.

برد اصلی: اگر مشکل از هیچ یک از موارد بالا نباشد، ممکن است مشکل از برد اصلی یا مین برد تلویزیون باشد. در این صورت باید با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی تماس بگیرید تا تکنسین متخصص دستگاه را از نزدیک بررسی و مشکل را برطرف کند.

چگونه مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سونی را برطرف کنیم؟

چگونه مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سونی را برطرف کنیم؟

برای رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون سونی قبل از هر اقدامی باید علت آن را بیابید. پس از عیب یابی و پیدا کردن علت قطع بودن صدای تلویزیون می توانید نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام کنید. در ادامه راه حل هایی در جهت رفع این مشکل به شما ارائه دادیم:

 • در اولین اقدام ، تلویزیون خود را خاموش و روشن کنید.
 • اگر مشکل قطع شدن صدا فقط در یک برنامه یا کانال خاص رخ می دهد، مشکل از خود برنامه یا کانال است.
 • اطمینان حاصل کنید که تلویزیون در حالت بی صدا نباشد.
 • کابل و اتصالات خروجی صدا را بررسی و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.
 • اگر مشکل قطع شدن صدا به طور مکرر اتفاق می افتد، به احتمال زیاد مشکل از سخت افزار تلویزیون است و نیاز به تعمیر توسط تعمیرکار تلویزیون سونی دارید.

تماس با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

در این مقاله مهم ترین دلایل قطع شدن صدای تلویزیون سونی به همراه راه حل های رفع این مشکل را بیان کردیم. توصیه می شود عیب یابی و بررسی این مشکل را به تکنسین های ماهر نمایندگی سونی بسپارید. چرا که این تکنسین ها با آخرین دانش روز دنیا در زمینه تعمیرات تخصصی تلویزیون سونی دوره دیده اند و با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته و مدرن تلویزیون شما را تعمیر می کنند.

نمایندگی تلویزیون سونی اورجینال بودن و کیفیت تمامی قطعات مورد استفاده توسط تکنسین های این نمایندگی را تضمین می کند. شما کاربران تلویزیون سونی با اطمینان خاطر می توانید تعمیر تلویزیون سونی خود را به این نمایندگی بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *