آموزش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون یکی از دغدغه های اصلی کاربران می باشد. این قابلیت تقریبا برای تمام برند های تلویزیون دارای مراحل یکسانی است. فعال کردن قفل کودک در تلویزیون، راهی عالی برای جلوگیری از دسترسی کودکان به محتوای نا مناسب و همچنین تغییر تنظیمات تلویزیون است. اگر شما هم در منزل کودک خردسالی دارید که نیاز دارید قفل کودک تلویزیون را فعال و یا غیر فعال کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

قابلیت های قفل کودک تلویزیون

تنظیمات قفل کودک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • محدودیت سنی برای برنامه ها و فیلم ها: با استفاده از این گزینه می توانید رده سنی مجاز برای محتوای قابل مشاهده را تعیین کنید.
 • مسدود کردن کانال ها: شما می توانید کانال های خاص را برای کودکان مسدود کنید.
 • محدودیت زمان تماشا: می توانید حداکثر زمان تماشای تلویزیون در روز را برای کودکان تعیین کنید.
 • قفل کردن تنظیمات: می توانید تنظیمات تلویزیون را قفل کنید تا کودکان نتوانند آنها را تغییر دهند.

پس از فعال کردن قفل کودک و تنظیمات دلخواه، برای غیرفعال کردن آن، باید دوباره به منوی قفل کودک رفته و رمز عبور را وارد کنید.

مراحل فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

روش فعال کردن قفل کودک در تلویزیون های مختلف، ممکن است متفاوت باشد اما یک سری مراحل به صورت کلی و مشترک است. برای این مورد می توانید به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه کنید تا مراحل را به صورت دقیق و طبق تنظیمات برند دستگاه انجام دهید. در اینجا به طور کلی مراحل فعال کردن قفل کودک در تلویزیون را شرح می دهیم:

 1. دکمهMenu” ” را در ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید.
 2. به دنبال گزینه “قفل کودک” یاParental Lock” ” در منوی تنظیمات بگردید.
 3. گزینه “قفل کودک” را انتخاب کنید.
 4. در صورت نیاز، رمز عبور پیش فرض قفل کودک را وارد کنید.
 5. تنظیمات قفل کودک را به دلخواه خود تغییر دهید.

مراحل غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

اگر قفل کودک تلویزیون را فعال کرده باشید ممکن است به دلایلی مجبور باشید قفل کودک را غیرفعال کنید که در ادامه مراحل انجام این کار را به شما توضیح خواهیم داد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم اگر طبق مراحلی که به شما ارائه می دهیم موفق به غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون خود نشدید حتما به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه کنید. اگر به هر دلیلی رمز قفل کودک تلویزیون را فراموش کرده باشید در این صورت ممکن است نیاز به ریست کردن تلویزیون باشد.

 1. دکمهMenu” ” را در ریموت کنترل تلویزیون خود فشار دهید.
 2. به دنبال گزینه “قفل کودک” یاParental Lock” ” در منوی تنظیمات بگردید.
 3. گزینه “قفل کودک” را انتخاب کنید.
 4. در صورت نیاز، رمز عبور قفل کودک را وارد کنید.

5. گزینه “غیرفعال کردن” یاDisable” ” را انتخاب کنید.

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

نکات مهم در مورد فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون

 • رمز عبور قفل کودک را به خاطر داشته باشید.
 • تنظیمات قفل کودک را به طور مرتب بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهید.
 • در صورت فراموش کردن رمز قفل کودک تلویزیون می توانید از روش هایی مانند بازنشانی به تنظیمات کارخانه برای غیر فعال کردن قفل کودک استفاده کنید. بازنشانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه، تمام تنظیمات ذخیره شده در تلویزیون را پاک می کند.

قفل کودک یا Child lock چیست؟

قفل کودک تلویزیون یک ابزار است که برای محافظت از کودکان از دسترسی به کنترل تلویزیون و تماشای برنامه ‌های غیرمناسب استفاده می ‌شود. این قفل معمولاً از یک کد یا روش دیگری برای باز و بسته کردن تنظیمات تلویزیون استفاده می ‌کند تا کودکان نتوانند برنامه ‌های نامناسب را تماشا کنند یا تنظیمات تلویزیون را تغییر دهند.

سخن پایانی

در این مقاله نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در تلویزیون را به صورت مرحله به مرحله و کامل توضیح دادیم. اگر در انجام این مراحل به مشکل خاصی برخوردید می توانید به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید. همچنین می توانید با نمایندگی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی و مشکل دستگاهتان را برطرف کنند. این نمایندگی به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما کاربران عزیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *